Хочеться харчуватися смачно та різноманітно. На жаль, більшість людей не мають часу на те, щоб готувати багато страв. А хтось зовсім не встигає готувати їжу через роботу та інші справи. Багатьох у таких обставинах рятують готові заморожені продукти. Це овочеві, м'ясні страви, випічка.
Але крім різноманітності смаку важливо, щоб продукти були поживними та корисними. Безперечно, заморожена їжа – це дуже зручно. Але питання в тому, в чому її користь та шкода. Чи можна вживати заморожену їжу?
Що корисніше: свіжа чи заморожена їжа? Звичайно, найкорисніші свіжі продукти і щойно приготовані страви. Вплив високої чи низької температури, безумовно, зменшує вміст вітамінів у продуктах. Вони окислюються. Особливо це стосується вітаміну С. Його вміст зменшується навіть у свіжих овочах та фруктах, які були зібрані та зберігаються якийсь час. Кількість інших вітамінів при заморожуванні також скорочується, проте зберігається більше, ніж вітамін С.
Щоб при низьких температурах в продуктах залишалося як найбільше корисних речовин, необхідно заморожувати їх швидко. Для цього застосовують шокову заморозку. Готові страви охолоджуються дуже швидко.
Умови, за яких заморожена їжа безпечна:
Якщо продукти охолоджуються повільно і певний час зберігають температуру від +5 до +63, бактерії розмножуються інтенсивно. Охолодження продукту є безпечним, якщо його температура знижується від +70° до +3° і менше протягом максимум 90 хвилин.
При шоковому заморожуванні дотримуються цих умов:
Це дозволяє зберегти поживні речовини. Мікроелементи при заморожуванні не руйнуються. Крім того, при такій обробці шкідливі мікроорганізми не встигають розвинутися та їхня активність значно знижується.
Декілька страв, які залишаються смачними після заморожування:
Можна замовляти набори заморожених страв. У комплект можуть входити голубці з куркою та телятиною, жульєн, лазіння. Відмінний варіант для зайнятих людей – це набір готових страв на тиждень. Він урізноманітнює меню з мінімальними витратами часу. У набір входять голубці з куркою телятини, жульєн, фетучіні, лазіння, кіш з куркою та грибами, картопляне пюре.
Заморожують не лише готові страви, а й смачну випічку:
Набори випічки можуть допомогти не тільки у тому, щоб урізноманітнити меню в будні. Їх можна замовляти в очікуванні на гостей. У набір випічки може входити брауні з вишнею, круасани та хачапурі.
Щоб заморожені страви приносили якнайбільше користі, необхідно розігрівати їх правильно. Кілька рекомендацій:
Отже, чи можна їсти заморожену їжу? Це залежить від кількох факторів. Важливо вибирати напівфабрикати від надійних виробників. Професійні компанії використовують якісні продукти та знають, які з них можна заморожувати і в якому поєднанні. На виробництві вони дотримуються технологій приготування страв та високі санітарні умови. Цехи оснащені спеціальним морозильним обладнанням.
Користь та шкода заморожених напівфабрикатів визначається насамперед правильною заморозкою. Тоді максимально зберігаються корисні речовини та суттєво уповільнюється діяльність патогенних мікроорганізмів. Важливо використовувати заморожену їжу до закінчення терміну придатності, оскільки в ній також розвиваються бактерії, але дуже повільно.
Після покупки замороженого продукту важливо якнайшвидше доставити його додому. Якщо не потрібно готувати одразу, напівфабрикат кладуть у морозильну камеру. Перед приготуванням бажано тримати його в холодильнику для розморожування.